تبلیغات
escmax - نقد و بررسی Assassin's Creed II از سایت معتبر CVG
سه شنبه 22 دی 1388  01:32 ق.ظ    ویرایش: سه شنبه 22 دی 1388 01:36 ق.ظ
توسط: batman
نوع مطلب: pc game ،xbox 360 game ،ps3 game ،


ونیز. ایتالیا. قرن 15 (دوره رنسانس)

این شهر به ظاهر زیبا در واقعیت شهری پرجمعیت و طاعون زده با بخارهای بدبو است که بر خط ساحلی طولانی ایتالیا قرار گرفته است شما طبق هیچ شرایطی حتی برای کمک دلتان نمیخواهد به آنجا بروید در عوض خیلی دوست دارید که به شهر فلورانس بروید و در آنجا شراب خریداری کنید مطمئنا رنسانسی در حال وقوع است و بانو Vespucc گفته است که داوینچی را در حال حرکت با شی پرنده دیده است ولی این مکان بوی بدی میدهد البته این بوی بد نمیتواند این تمدن را برباد بدهد


خوشبختانه یوبی سافت مقدار کمی از واقعیت را پیاده کرده است که فقط این اجازه را به الطیر میدهد که درون کانالهای زیبا و زلال شهر ونیز شنا کند. در حقیقت دید شرکت یوبی سافت از دوران رنسانس ایتالیا دید خیلی زیبا و مثبتی هست از راههای مواج آبی شهر ونیز تا کلیساها و معماری شهر فلورانس. در حالی که در نسخه قبلی در زمان سومین جنگهای صلیبی که در آسیای میانه میافتد شهرهای آنجا در حال ویرانی بودند. این نسخه از بازی در دوران شکوفایی و خلاقیت هنر انسانها میگذرد که در نتیجه باعث میشود که ما صحنه های زیبای بصری را ببینیم
در این نسخه الطیر هم وجود ندارد داستان بازی در نسخه قبل در مورد گروهی از قاتلان بود که با گرفتن یکی از نوادگان آنها و قرار دادن او در ماشینی به خصوص قصد دسترسی به حافظه اجدادش را داشتند. شکی وجود نداشت که این ماشین دوباره به راه خواهد افتاد و این دفعه سراغ یکی دیگر از اجداد شما خواهد رفت کسی که او را Ezio Auditore di Firenzeمیخوانند.که قسمتی از سپاه قاتلان است و از خون الطیر میباشد و کاملا از نظر قیافه شبیه او است و صد البته کلاه مخصوص سفید رنگ او را نیز بر سر دارد.


ازیو قاتل حرفه ای تر از الطائر

Ezio یک قاتل حرفه ای و با پشتکار فراوان است. او در یک خانواده ی اصیل و نجیب زاده رشد کرده، و شباهت های زیادی به جدش الطائر دارد.او در رشته های شمشیر زنی، شعر و همچنین هنر تحصیل کرده است،و یک فرد بالغ و پیشرفته است.ازیو در خانواده ای بزرگ شده که در زمان خود خانواده ای کم نظیر بوده مردم شهر فلورانس این خانواده را بسیار قبول دارند، خانواده ازیو در این شهر مشارکت هایی با مردم دارن که در این بین دشمنان زیادی نیز دارند که ازیو برای کشتن این دشمنان وارد عمل می شود البته داستان بازی به این سادگی ها نیست.

داوینچی که یکی از اعضای دیگری است که در این بازی حضور دارد ادعا کرده است که تیغه های مچی دوتایی را خلق کرده است. اسلحه ای که کاملا شبیه تیغه مخفی الطیر در نسخه قبلی است با این تفاوت که بجای یک دست روی هر دو دست شما سوار است.
ازیو این هدیه مبتکرانه را دریافت میکند بعلاوه قابلیت جدید خلع سلاح کردن دشمنان و استفاده از اسلحه آنها بر علیه خودشان
تبر و شمشیر اسلحه مورد علاقه مردم این دوره است و با گرفتن هر اسلحه حرکتها و قابلیتهای زیادی برای ازیو باز خواهد شد.


ازیو سرعت عمل بالا و زیرکانه ای دارد

یوبی سافت شخصیت Ezio را به خوبی طراحی کرده به صورتی که که اون قابلیت های فراوانی نیز دارد که از مهمترین آن ها میتوان به شمشیر زنی با مهارت بالا ، شناگری ماهر و شخصی با خصوصیات فردی سریع و بهتر و ارتقائ یافته نسبت به الطائر در نسخه پیشین در تریلر هایی که ما دیدیم Ezio با سرعت بالای خودش که از دیوار ها و ساختمان های بلند شهر بالا میرفت ما را حیرت زده می کرد. این هم یکی از خصوصیات بهبود یافته شماره 2 بازی هست.همچنین بازی روال گذشته خودش یعنی گرفتن لبه دیوارها و برج ها برای بالا رفتن از بلندی ها را حفظ کرده است.در این نسخه بلعکس نسخه قبلی بازی که الطائر برای مخفی شدن در بین روحانیون قرار می گرفت. ازیو در میان مردم با هر لباسی می تواند مخفی و از چشمان دشمن دور بماند.هوش مصنوعی بازی بسیار بالا می باشد مثلا وقتی ازیو مراحل بازی را با مخفی کاری بیشتری انجام دهد بیشتر به نفع خودش خواهد بود در غیر اینصورت با خون و خونریزی که اجام میده و شهر زیبای ونیز را به کشتارگاه تبدیل کند مورد شناسایی ماموران قرار میگیره و کار برای ازیو بسیار سخت میشه زیرا این اخبار و بدگویی هایی که از اون گفته میشه موجب رسوایی اون موقع راه رفتن در شهر میشه و ممکن است جانش را به خطر اندازد. البته نگران نباشید شما میتوانید با کشتن افرادی که پشت سر شما حرف میزنند از شر آن ها خلاص بشین و درجه بدنامی خود را پایین بیارید.
هر جرمی که مرتکب می شوید, ثبت شده و جلوتر مورد توجه خواهد بود. هر رفتاری که از شما سر میزند در سیستم رسوایی (Notoriety System) گره می خورد, به اینصورت که سطح پاداش برای دستگیری شما در هر شهر متفاوت می باشد. برای مثال احتمال دارد این نتیجه بدست بیاید که بالاترین درجه پاداش برای دستگیری شما در شهر فلورانس باشد ولی در شهر ونیز عنوان ترسناک ترین مرد را داشته باشید. راه هایی هم وجود دارد که بتوانید رشوه دهید.


غافلگیری دشمنان هنگام مخفی شدن

افراد دیگری که در کنار لئو (Leo) هستند, بوتیچلی (Botticelli), خاندان قدرتمند مدیچی (Medici Family) و ماکیاولی (Machiavelli) مردی که برای اهداف خودش نقشه می کشد و کارت وفاداری به انجمن ادمکشان را دارد. در این اطراف دو جناح عمده در ایتالیای قرن پانزدهم فعالیت دارند: انجمن دزدان ونیز - که معنی آن آغاز کار مافیاست, و فاحشه های ونیز - از طبقه فوقانی.

تیم طراحی Ubisoft ازیو را مجهز تر و با مهارت ترش کرده : ازیو در بازی میتونه از انواع سلاح های سرد استفاده کنه که از میان آن ها میتوان تبر،گرز،نیزه را نام برد که هر کدام کاربرد های متفاوت خودشان را دارند. ازیو میتونه دشمنان را خلع سلاح کنه و از سلاح حودشان علیه خودشان استفاده کنه که البته بنده از نیزه جدیدی که به سلاح ها اضافه شده بسیار راضی هستم. این موضوع در شماره قبلی بازی به چشم نمیخورد و الطائر فقط با استفاده از شمشیر و جاخالی دادن میتونست حریف را از پای در بیاره که خوشبختانه این مشکل هم در این شماره حل شده و جای نگرانی ندارد. Ezio در طی بازی و مراحلی که انجام میدهد غیر از (سلاح های کوچک:تیغه هایی که در هر دودستش دارد و چاقو های کوچکی که برای پرتاب به دشمن استفاده میکند ) با خود سلاح دیگری همچون شمشیر حمل نمیکند زیرا اون توانایی های بسیاری در مبارزه بدون سلاح را دارد او میتواند بدون سلاح به راحتی از پس دشمنانن برآید او میتواند به دشمنان مشت، لگد و حتی با سر به ضربه بزند که این کارشون جای تحصین دارد.
بازی دارای سیستم گردش شب و روز است که در نسخه قبلی این گونه نبود واقعا باید به Ubisoft آفرین گفت طراحان بازی گیم پلی را طوری طراحی کرده اند که مانند گیم پلی تکراری شماره قبلی که باید میرفتی یه نفر را میکشتی یه اطلاعاتی میگرفتی و برای المعلم میاوردی که برای شما کسل کننده و تکراری میشد نیست و سازندگان یک گیم پلی کاملا زیبا با داشتن 16 ماموریت متفاوت و مجذوب کننده را طراحی کرده اند که پس از انجام یک ماموریت ماموریت بعدی جدای از قبلی ومتفاوت تر از قبل شما را مجذوب خود میکن و شما را پای PC یا هر پلتفرم دیگه ای میخکوب میکند.مراحل استراق سمع و جیب زنی به گفته سازندگان حذف شده و مراحلی چون تعقیب یک نفر در جمعیت انبوه و تعقیب فرد دیگری در حال فرار از شهر و دستگیر کردن او قبل از خارج شدن از شهر قسمتی از ماموریت های زیبای بازی می باشد که بقیش را هر وقت بازی به دستتون رسید و بازی کردین خودتون متوجه میشیند.


مهارت بالای ازیو در برابر دشمنان

داوینچی در بازی دوست و همیار ازیو هست و در راستای رسیدن به اهدافش به او خدمات و کمک بسیار میکند او در کارگاه خود وسایل زیادی را اختراع کرده که بعضی از این اختراعات را در خدمت ازیو قرار می دهد که از جمله این اختراعات و خدمات ماشین پردنده داوینچی است که چیزی فراتر از انتظارات را برآورده کرده و کمک بسیاری به ازیو می کند. ازیو باید خدارا شکر کند که شخصی مانند داوینچی به او خدمت می کند، ازیو در یکی از مراحل که در شب هست با ماشین پرنده داوینچی بر فراز شهر به پرواز در میاد و باید یکی از دوستانش را نجات دهد،البته استفاده و کنترل این وسیله به آن آسانی هایی که فکر میکنید نیست. شما باید جوری ماشین پرنده را کنترل کنید که انحراف پیدا نکند و به زمین یا ساختمان ها نخورد که کنترلش کمی سخت است و نباید از آن انتظار کنترل مانند وسیله پرنده در بازی Far Cry را داشت، البته اگه دستتون راه بیفته کار آسونی میشه خلاصه این که استفاده از این وسیله خیلی با حال و هیجان انگیزه ف شما مجذوبش خواهید شد.
یکی دیگر از خدمات داوینچی به ازیو ساخت دو عدد تیغه در هر دو دست ازیو می باشد که در نسخه قبل یک تیغه در یک دست بود که البته یکی از انگشتان الطائر قطع شده بود اما ازیو بدون اینکه انگشتانش را قطع کند با کمک داوینچی تیغه ها را در هر دودست قرار داده است.


ازیو بر فراز شهر با ماشین پرنده داوینچی

Assassin's Creed II چیزی فراتر از یک صحنه ساده از یک معامله خواهد بود, گرفتن ویژگیها و خصوصیات کلیدی از سرگذشت و ماجرای Altair و بسط و گسترش اونا در عین گسترش اندیشه های جدید.بیشترین جذابیت در این بازی اینه که Ubisoft مشکل ساختار ماموریت های سر هم بندی شده و فنا شده گذشته رو حل کرده .پیشرفت تک بعدی دربازی بزرگترین و مهمترین نکته جذاب برای خیلی ها بود.بنابراین دادن ماموریت به کارکترها واجازه دادن به اونا که نتیجه کارشونو ببینن منجر به خلق ماموریتهای جدیدی خواهد شد که این مساله بستر بزرگی از احساس رو بوجود میاره .
یکی دیگر از قابلیت های ازیو شنا کردن ماهرانه اوست که به راحتی در آب شنا میکند و جلو می رود که از جذابیت های دیگر این بازی محسوب می شود.
در Assassin's Creed 2 محل های زیادی برای مخفی شدن از دست دشمنان دارید بلعکس نسخه قبل فقط در یک گاری انباشته از کاه و بر روی پشت بام جای مخفی شدن بسیاری در گوشه و کنار شهر دارین البته تعداد سرباز ها هم نسبت به شماره قبل زیادتر و پیشرفته تر شده اند، که یک لحظه غفلط میتواند نبردی خونین را به همراه داشته باشد پس باید مواظب حرکاتتان باشید، البته وقتی سرباز ها شما را تعغیب می کنند همونطور که گفتم
مکان های زیادی همچون یک قایق پر از ماهی هست که میتوانید در آن مخفی شوید.


Ezio می تواند از بلندی ها به آب شیرجه بزنه

باید ببینیم که سیستم جدید Assassin's Creed در شماره دوم این بازی چگونه خواهد بود. ونیز و فلورنس از شهر‌های اصلی بازی هستند و همچنین شهر Ezio نیز ممکن است در بازی وجود داشته باشد که البته هنوز تایید نشده. اولین شماره از بازی Assassin's Creed، یک بازی عمیق و راضی کننده بود. استیل منحصر بفرد بازی بخوبی توانسته بود نقاط ضعف آن را پوشش دهد و به نظر می‌رسد که شماره دوم این بازی حللتی بسیار ویژه و بخصوص داشته باشد.

در حال حاضر 240 نفر ماهر بر روی این بازی کار می کنند. پس باید انتظار یک بازی فوق العاده را داشته باشیم من که بدجور منتظر این بازیم و حتم دارم یکی از بزرگترین بازی های صنعت گیم میشود.این بازی برای تاریخ شناسان هم سوژه ی خوبی است که از دوران رنسانس و معماری های آن زمان اطلاعاتی کسب کنند.

   


نظرات()  
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

escmax

تكنولوژی و فناوری را با ما احساس كنید